Hasiči v Ústí nad Labem evakuovali 30 zaměstnanců firmy kvůli čpavku

Hasiče v Ústí nad Labem zaměstnal dnes ráno únik čpavku. Kvůli silnému zápachu a možným zdravotním komplikacím evakuovali tři desítky zaměstnanců soukromé firmy ve čtvrti Krásné Březno. Přítomnost látky se ale po měření nepotvrdila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči

Hasiči | Foto: Tomáš Adamec

Oznámení o zápachu čpavku v areálu firmy v ulici U Cukrovaru přijali hasiči podle krajského mluvčího Lukáše Marvana na tísňovou linku kolem osmé hodiny.

„Na místo vyjely dvě hasičské jednotky. Firma žádný čpavek neskladuje, byl zjištěn únik z kanalizace. Hasiči zabezpečili prostor a evakuovali 30 zaměstnanců firmy,“ uvedl Marvan.

Informaci o úniku hasiči předali Severočeským vodovodům a kanalizacím. Jejich pracovníci se pak společně s úředníky městského odboru životního prostředí dohodli na preventivním proplachování kanalizace.

Podle policejní mluvčí Šárky Poláčkové nebyly v okolí později naměřeny už žádné koncentrace čpavku. "Nedošlo k ohrožení života ani zdraví," řekla Poláčková pro ČTK. Podle ní teď bude policie zjišťovat, zda někdo látku nevylil do kanalizace.

Čpavek se vyznačuje nepříjemným, štiplavým zápachem. Při nižších koncentracích může u lidí vyvolat pálení očí či nosu. Ve vyšších koncentracích může vážně poleptat sliznice dýchacích cest, kůži a oční rohovku a způsobit otok plic.

ČRo, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme