Hasiči ve Vrchlabí se dočkali, do roka jim postaví novou zbrojnici

Dnes oficiálně začne stavba nové hasičské zbrojnice ve Vrchlabí. Současná patří už řadu let k nejstarším v celém Královéhradeckém kraji. V loňském roce přitom vrchlabští hasiči měli více než 200 výjezdů. Z nového místa by k zásahům mohli jezdit už zhruba za rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičská zbrojnice ve Vrchlabí | Foto: www.pozary.cz požáry.cz

Ředitel hasičů Královéhradeckého kraje František Mencl dnes spolu s dalšími poklepe na základní kámen.

První práce ale na zbrojnici začaly už zhruba před dvěma měsíci.

„Bourací a zemní práce, základy a podobně. Stavbu jsme připravovali více než deset let,“ říká Mencl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po letech čekání se hasiči ve Vrchlabí dočkali. Dnes tam oficiálně začne stavba jejich nové zbrojnice. Tématu se věnoval Ondřej Vaňura

Dlouho se totiž řešilo například to, kde vůbec nová zbrojnice bude. Místo se nakonec našlo v bývalém objektu cizinecké policie.

Nové zázemí hasiči ve Vrchlabí podle Františka Mencla rozhodně potřebují.

„Služba hasičů byla na hranici bezpečnostních a hygienických předpisů a bylo nutné postavit novou stanici, protože současná je v souvislé zástavbě, takže ji nelze rekonstruovat nebo rozšířit,“ vysvětluje a pokračuje:

„Stejný problém má i zdravotní záchranná služba, která je také ve špatných podmínkách a sídlí v nemocnici ve Vrchlabí,“ naráží Mencl na fakt, že v nové budově budou sídlit nejen hasiči, ale také rychlá záchranná služba.

Lepší obslužnost pro záchranku

Ředitel krajské záchranky Jiří Mašek si budoucí nové zázemí pochvaluje. Přinese to totiž řadu výhod.

„Lepší místo na výjezd, čili lepší obslužnost rajonu a prostory, které jsou ekonomičtější třeba i ve vytápění a které pro nás budou dostatečné, protože teď jsme v poněkud stísněných prostorech,“ popisuje.

„Bude to pro nás velký pokrok zejména z hlediska sanitních vozidel, protože budeme mít garáž s přímou návazností pro doplňování zdravotnického materiálu, léků a podobně. Velmi se na to těšíme,“ dodává Mašek.

Nová zbrojnice vyjde na 57 milionů korun. Za hasiče ji zaplatí ministerstvo vnitra, za záchrannou službu Královéhradecký kraj.

Ondřej Vaňura, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme