Hasiči vytáhnou v Ústí nad Labem potopený remorkér s bagrem

Hasiči se dnes pokusí vylovit nákladní člun s bagrem, který se potopil v Labi u ústecké čtvrti Vaňov. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, loď je ale ve velké hloubce a její vyprošťování bude zřejmě složité. Kvůli potopené lodi se zde zastavila lodní doprava. Situaci komplikuje fakt, že do řeky unikla nafta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po včerejším potopení remorkéru s bagrem v Ústí nad Labem unikla nafta. Hasiči aplikují sorbent u založené norné stěny

Po včerejším potopení remorkéru s bagrem v Ústí nad Labem unikla nafta. Hasiči aplikují sorbent u založené norné stěny | Zdroj: ČTK

„V bagru bylo přibližně 300 litrů nafty a dalších 300 litrů hydraulického oleje. Hasičské jednotky postavily norné stěny ve Vaňově. Další norné stěny byly postaveny v Hřensku pro případný únik, kdyby se to dostalo dál. Byla uzavřena zdymadla v Ústí nad Labem,“ informuje o provedených opatřeních mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan informuje o průběhu záchranných prací

Zatím není jasné, co velký nákladní člun, který o kus dál po proudu čistil do Labe, poslalo ke dnu. Podle ředitele závodu Dolní Labe Jindřicha Zídka se zřejmě začala potápět vana, vážící 500 tun.

Vrak lodi zatím zůstává v řece, protože majitel spolu s potápěči dorazí na místo až kolem 11. hodiny. Hasiči zatím stále zachytávají do norných stěn ropné látky. K velkému úniku po propudu řeky nedošlo.

Stav poškození prostředí pečlivě monitorují také odborníci na životní prostředí. K úniku ropných látek by totiž mohlo dojít, až se bude havarovaný remorkér vyzvedávat ze dna Labe.

Situaci kolem vyzvedávání lodi ze dna komplikuje terén, protože břeh mezi řekou a soukromými pozemky je široký jen na jedno auto.


Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová, Jiří Zeman, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme