Hasiči z Královéhradeckého kraje absolvují pravidelná školení první pomoci

Profesionální hasiči a záchranná služba z Královéhradeckého kraje pracují na zdokonalení své spolupráce na místě nehody. Na stanici krajské záchranky v Hradci Králové se sešlo 14 příslušníků ze všech sborů v kraji, školení ale musí postupně absolvovat každý hasič. V kurzech se učí poskytovat přednemocniční péči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči, záchranáři nacvičují krizové situace | Foto: Filip Jandourek

Jednodenní školení probíhá po dobu tří týdnů, během kterých se vystřídají hasiči ze všech směn a ze všech stanic Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

„Největší důraz je kladen na zvládání život zachraňujících úkonů, jako je kardiopulmonální resuscitace, zástava masivního krvácení nebo zprůchodnění dýchacích cest,“ vysvětlila tisková mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Lucie Valášková sledovala školení královéhradeckých hasičů

Hasičům jsou v první části školení vysvětleny základy první pomoci, například stabilizovaná poloha nebo způsob, jak zjistit u pacienta vědomí. Druhá část je náročnější a konkrétnější.

„Hasiči, kteří jsou na místě první, tak nejenom aby dokázali pracovat s pomůckami, které mají pro vyproštění, imobilizaci, podporu životních funkcí, pro stabilizaci zdravotního stavu, tak aby také spolupracovali mezi sebou v týmu a také se záchrannou službou. Proto jsou trénováni i v pomůckách, které potom máme my na místě. Potřebujeme samozřejmě jejich ruce, jejich sílu,“ přiblížil Tomáš Ježek, který kurz vedl.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme