Hasiči zasahovali v okolí hradu Pernštejn. Po bouřce tam popadaly desítky stromů

Okolím hradu Pernštejn na jižní Moravě se přehnala bouřka. Popadaly kvůli ní desítky stromů, které na tamní železniční trati uvěznily i vlak s více než 40 lidmi. Hasiči už následky bouřky odstranili.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn | Foto: NPÚ

„V tuto chvíli už jsou naše jednotky na základnách, situace je vyřešená. Nebezpečně nahnuté stromy v areálu hradu byly odstraněny, na to jsme si pozvali i výškovou techniku,“ řekl Českému rozhlasu po 23. hodině mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle kastelána Zdeňka Škrabala jeden z popadaných stromů úplně zničil auto zaměstnankyně hradu. Největší vzniklé bariéry už jsou ale pryč.

„Zítra ráno bude odstraněna velká závada, protože ještě v tuto chvíli stojí na prvním nádvoří vykloněné tři stromy opřené o hradbu, které by mohly být nebezpečné,“ popsal Škrabal.

Meteorologové na konec tohoto týdne předpovídají dále trvající vedra s lokálními bouřkami, které v horských oblastech na severu Moravy a ve východních Čechách mohou doprovázet i kroupy.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme