Hasiči zasahovali v okolí hradu Pernštejn. Po bouřce tam popadaly desítky stromů

Okolím hradu Pernštejn na jižní Moravě se přehnala bouřka. Popadaly kvůli ní desítky stromů, které na tamní železniční trati uvěznily i vlak s více než 40 lidmi. Hasiči už následky bouřky odstranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn | Foto: NPÚ

„V tuto chvíli už jsou naše jednotky na základnách, situace je vyřešená. Nebezpečně nahnuté stromy v areálu hradu byly odstraněny, na to jsme si pozvali i výškovou techniku,“ řekl Českému rozhlasu po 23. hodině mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle kastelána Zdeňka Škrabala jeden z popadaných stromů úplně zničil auto zaměstnankyně hradu. Největší vzniklé bariéry už jsou ale pryč.

„Zítra ráno bude odstraněna velká závada, protože ještě v tuto chvíli stojí na prvním nádvoří vykloněné tři stromy opřené o hradbu, které by mohly být nebezpečné,“ popsal Škrabal.

Meteorologové na konec tohoto týdne předpovídají dále trvající vedra s lokálními bouřkami, které v horských oblastech na severu Moravy a ve východních Čechách mohou doprovázet i kroupy.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme