Hasiči zlikvidovali požár u Přemyslovic na Olomoucku, shořelo 10 hektarů lesa

Hasiči po celém Česku vyjížděli za uplynulý víkend zhruba ke dvěma stovkám požárů. V neděli vpodvečer začalo hořet také u Přemyslovic na Olomoucku. Oheň, který zachvátil deset hektarů lesa, se podařilo zlikvidovat až dnes časně ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S likvidací požáru u Přemyslovic pomáhal hasičům i vrtulník | Zdroj: ČTK

„Požářiště jsme předali v šest ráno majiteli, každopádně zde zůstávají některé dobrovolné jednotky na dohled,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí krajských hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

K požáru lesa u Přemyslovic hasiči vyjeli v neděli před půl šestou odpoledne. Oheň se rychle šířil kvůli silnému větru, patnácti hasičským jednotkám proto musel pomáhat i vrtulník.

„Rozloha požáru nakonec byla deset hektarů a výše škody je předběžně dva miliony korun,“ doplnil Hošák. Vyšetřovatel na místě pokračuje v práci, výše škody i rozsah požáru se tak může ještě upřesnit.

Přemyslovice nebyly jediným místem, kde museli olomoučtí hasiči o víkendu zasahovat. Část lesa o rozloze šest hektarů lehla popelem také u obce Vilémov, příčina ani výše škod zatím nejsou známy. Deset hektarů lesa zničil oheň také u Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku.

Martin Hromádka, Marie Ilkivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme