Hasiči zlikvidovali požár vrakoviště v České Lípě a odvolali zákaz vycházení

V okolí vrakoviště v České Lípě, kde hasiči dokončují likvidaci požáru starých aut, už nejsou škodlivé látky. Lidé už mohou vycházet ven a otevírat okna. Na místě požáru pokračují likvidační práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči bojují s požárem v kovošrotu v České Lípě | Zdroj: ČTK

Na místo požáru dorazili odborníci se speciálním přístrojem na měření koncentrací škodlivých látek. Kromě místa požáru jeli změřit další tři lokality – Dobranov, Špičák a Zákupy.

Škodlivé látky v ovzduší už nikde nenaměřili, ani v blízkosti vrakoviště. Prostor tedy už není uzavřený, lidé mohou ven ze svých bytů a mohou už otevírat okna.

Přestože požár je už zlikvidovaný, práce na místě zdaleka nekončí. Hasiči teď začínají odklízet ohořelá auta, na místo také míří policisté, kteří budou vyšetřovat příčiny požáru. Zatím vše nasvědčuje tomu, že oheň zažehla mechanická jiskra.

Požár v kovošrotu v ulici U Obecního lesa vzplál pozdě odpoledne. Na místě shořela hromada aut rozmístěných na ploše asi 40 metrů čtverečních a vysoká 20 metrů. Šest jednotek hasičů s požárem bojovalo několik hodin. Kvůli jedovatému kouři hasiči lidem na několik hodin zakázali vycházet z domů a větrat.

Šárka Škapiková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme