Havárie cisterny komplikuje dopravu na teplické dálnici směrem na Prahu

U Nové Vsi se v noci převrátil kamion s 24 tunami minerálních olejů. Teplická dálnice musela být mezi 29. a 18. kilometrem ve směru na Prahu zcela uzavřena. V půl desáté dopoledne ji policisté v jednom pruhu opět zprůjezdnili. Řidiči ale musí počítat se sníženou rychlostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka cisterny s dodávkou u Starého Jičína | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Cisterna se v jedenáct hodin večer srazila na 18. kilometru s jiným kamionem a převrátila se na středová svodidla. Její řidič se středně těžce zranil a lékaři záchranné služby ho převezli do mělnické nemocnice.

Příčina nehody je stále v šetření, pravděpodobně šlo o nepozornost řidiče nebo namrzlou vozovku. Při nehodě vyteklo na dálnici asi tisíc litrů minerálního oleje, k ekologické havárii ale naštěstí nedošlo.

Nejprve hasiči kolem čtvrté hodiny ráno vyprostili tahač, samotnou cisternu se podařilo postavit na kola krátce po sedmé hodině. Havarovaná cisterna je natolik těžká, že ji dlouho nemohly zvednou ani dva jeřáby. Hasiči pak čekali, až přijede nová cisterna, do které by bylo možné přečerpat náklad.

„Zajistili jsme místo zásahu, zajistili jsme posyp unikající provozní náplně sorbentem. Původně jsme chtěli obsah přečerpat do náhradních nádrží, bohužel to nebylo možné. Nakonec jsme se po krátké diskuzi rozhodli k postavení cisterny na kola včetně plného objemu 24 tun minerálního oleje,“ přiblížil velitel zásahu Jan Hadrbolec.

Operační důstojník Aleš Skoupý uvedl, že kromě středočeských hasičů na místě pracovala také soukromá firma, která obstarala vyproštění.

Silničáři dokončují opravu středových vozidel a úklid vozovky. Dálnici musí ošetřit také sypač, padá totiž mrznoucí mlha. V místě se tvořily až několikakilometrové kolony vozidel. Policisté přitom původně předpokládali, že dálnici se podaří otevřít už kolem osmé hodiny.

Jana Zemanová, Jana Huzilová, Pavel Pavlas, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme