Havárie vodovodního řadu ochromila centrum Plzně

Havárie starého potrubí ochromila dopravu v Plzni. Voda zatopila Sirkovou ulici před hlavním nádražím i podchod k vlakovému nádraží. Přívod vody už se podařilo zastavit, provoz v obou směrech ale kvůli opravám komunikace zůstane uzavřený nejméně do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prasklý hlavní vodovodní řad zcela zatopil Sirkovu ulici před hlavním vlakovým nádražím v Plzni | Foto: ČTK

Pracovníci vodárenské čety a plzeňských dopravních podniků stále pracují na odstranění havárie. Podle předpokladů bude oprava potrubí trvat nejméně do večera. Bagr zatím hloubí přístupovou jámu. Až pracovníci určí rozsah škod, budou moct začít s opravou poškozené trubky.

U zcela zatopeného podchodu v Sirkové ulici zasahovaly od rána tři jednotky hasičů. Vodu už sice odčerpaly, podchod ale zůstává plný bahna, proto je pro pěší stále uzavřený. Prodejci, kteří mají v podchodu své stánky, vynášejí zboží, vymetají zbylou vodu a chystají se počítat škody na majetku. Stále je vypnutý přívod elektřiny, takže obchody už dnes neotevřou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v Plzni sleduje reportérka Martina Klímová

Komunikace před hlavním vlakovým nádražím je také stále uzavřená. Tramvaje číslo 1 a 2 ze směru z Lochotína a ze Skvrňan mají točnu U Zvonu a Na Slovanech jezdí náhradní autobusová doprava.

K havárii došlo krátce před sedmou hodinou a komunikace se tam v důsledku proudu vody z prasklého potrubí zvedla do výše půl metru. Podél obrubníků se navíc propadá i chodník.

Tekoucí voda poškodila povrch silnice i koleje, takže dopravci budou muset odkrýt kolejiště, odstranit poškozené podloží, zpevnit ho a vše uvést do původního stavu. Uzavírka komunikace pro veškerou dopravu proto podle předpokladů potrvá až do nedělního večera.

Přestože prasklá trubka přiváděla pitnou vodu do středu města, nikde nedošlo k přerušení dodávky. Domácnosti jsou totiž zásobeny z náhradního paralelního potrubí. Havárie se tak může projevit maximálně zakalenou vodou.

Prasklé potrubí přitom Plzeň potrápilo už včera. Po poledni prasklo a zatopilo Jánskou křižovatku před hotelem Angelo.


Zvětšit mapu

Jiří Blažek, Martina Klímová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme