Havířov dá peníze z hazardu na sportovní investice, ne už klubům do rozpočtu

Peníze z hazardu půjdou v Havířově na výstavbu sportovišť. Zatímco v minulosti končila většina v rozpočtu sportovních klubů, nově potečou do speciálního investičního fondu. Radnice je chce v budoucnu využít hlavně na opravy a výstavby hřišť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Czech Open přijeli i florbalisté z Havířova | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Letos havířovská radnice rozdělí mezi sportovní kluby, kulturní a sociální organizace 32 milionů korun. Oproti loňsku si prakticky nepohorší, na peníze z hazardu ale musejí zapomenout.

„My jsme se rozhodli, že nebudeme tyto finanční prostředky dávat na provoz a činnost sportovních klubů, ale naopak tyto prostředky se budou dávat na investice do sportovní oblasti, to znamená budování a opravy stávajících zařízení, výstavba úplně nových,“ vysvětluje náměstek primátora za KSČM Daniel Pawlas.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plánech havířovské radnice informoval reportér Stanislav Janalík

Zhruba 13 milionů korun z loterií, které radnice každoročně vybere, tak skončí ve speciálním investičním fondu. Sportovním klubům se chystaná změna sice nelíbí, ovlivnit ji ale nemohou.

„Všude jinde to dávají přímo do sportu, ale v Havířově ne, no, tak se s tím musíme smířit,“ říká předseda florbalového klubu Torpedo Havířov Roman Kantor. Extraligovému klubu, který často látá rozpočet, jak se dá, může podobné rozhodnutí města přinést výrazné potíže.

„My máme problémy každý rok, takže my jsme víceméně odkázáni na pomoc města, pokud to chceme dělat na takové úrovni, na jaké to děláme. A každým rokem to je horší a horší, takže mimo jiné i tyto finance nám budou chybět,“ tvrdí Kantor.

Některé kluby chystají krizová opatření už teď. Fotbalový MFK Havířov tak zkusí přilákat nové mecenáše. „Právě to musíme teď už v průběhu roku zkoušet řešit a poohlížet se po nějakých sponzorech, abychom aspoň udrželi tu soutěž, kterou máme, protože to je o penězích všechno dneska,“ říká předseda Bronislav Šimša.

Havířovská radnice v nejbližší době rozhodne, jestli vybrané peníze z hazardu zamrazí úplně, nebo alespoň část uvolní.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme