Havířov hlídá velkoobjemové kontejnery pomocí fotopastí

Havířovská radnice začíná víc hlídat velkoobjemové kontejnery. Při tradičním podzimním úklidu totiž lidé vyhazují do těchto nádob i odpad, který patří do sběrných dvorů a za jehož likvidaci se musí platit. Kontejnery pro obyvatele navíc často zneužívají i stavební firmy. Viníky teď chce chytit při činu třeba i prostřednictvím fotopastí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tříděný odpad, kontejner, recyklace (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Jsou pohodlní. Proč by to vezli do sběrného dvora, prostě to hodí do kontejneru. Mají to kousek,“ říkána adresu těchto lidí paní Ludmila.

Vůči provinilcům, kteří do velkokapacitních kontejnerů odhazují to, co tam nepatří, je havířovská radnice zatím bezmocná. Hlavně v okrajových částech nepomáhají ani výstražné cedule, které hrozí třeba i pokutou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Havířovská radnice začíná víc hlídat velkoobjemové kontejnery, kam lidé i firmy vyhazují nepovolený odpad. Natáčel o tom Stanislav Janalík

„To jsou místa, kde si to vytipují třeba stavební firmy, a bohužel zneužívají ten kontejner k odkládání svého odpadu, který tam vůbec nepatří,“ potvrzuje Iveta Grzonková z havířovského odboru komunálních služeb.

„Zkoušíme jednak osvětu, to znamená opakovaně informujeme občany, kam je možné odpad odložit, je to fungování sběrných dvorů, které mají v podstatě otevřeno každý den. Dále zkoušíme fotopasti, ale samozřejmě nejde pokrýt celé město, jsou o namátkové kontroly, ale také se je snažíme používat,“ doplňuje.

Město tak chce alespoň snížit množství nepovolených chemikálií, barev nebo léků, které se dnes objevují v kontejnerech a jejich nejbližším okolí Až do konce října bude ulicemi projíždět pojízdná sběrna, kam budou moci lidé nebezpečný odpad přinést.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme