Havířov se zařadil mezi města s nedělním odpoledním klidem

Havířovská radnice vyhlásila boj sekačkám a motorovým pilám. Nová protihluková vyhláška má v pracovním týdnu lépe udržet noční klid. O svátcích a nedělích pak zase omezit odpolední rámus, který se nese ze zahrádek i dílen. Některým lidem se ale novinka vůbec nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahradní sekačka | Foto: Elena Horálková

„Mám jít sekat, když lidé sedí na terase, pijí limonádu a jí jídlo? Mám tam sekat? Víte, co dělá sekačka, jak létají kameny a všechno?“ rozčiluje se Michal Doda. V Havířově provozuje dvě restaurace a jindy než o víkendu prostě trávu posekat nestihne. Podobně je na tom podle něj daleko víc lidí.

„Vezměte si lidi, kteří chodí celý týden do práce, někdy na jedenáctky, dvanáctky. Kdy mají tu trávu posekat? Pokud ji neposekáte, dostanete pokutu,“ uvádí Doda.

Většina lidí se ale těší, že si konečně užije poklidné nedělní odpoledne. Dodržování vyhlášky budou ode dneška kontrolovat strážníci. Ze začátku budou hříšníkům hlavně domlouvat, teprve pokud neuspějí, přijdou sankce.

„Pokud se to bude opakovat nebo to bude porušováno třeba v pozdějším čase, tak lidem, kteří obecně závaznou vyhlášku poruší, hrozí až padesátitisícová pokuta,“ potvrzuje mluvčí radnice Eva Wojnarová.

Víkendoví zahrádkáři i kutilové si tak budou muset v neděli se sekáním trávy nebo dřeva pospíšit.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme