Havířovským pejskařům ode dneška hrozí za neočipovaného psa pokuta

Havířovským pejskařům vypršela lhůta. Přesně před rokem radnice přijala vyhlášku, která jim nařizuje označit svého psa. I když měli na její splnění dostatek času, většina majitelů povinnost nedodržela. Ode dneška jim tak za neočipovaného psa můžou strážníci udělit až padesátitisícovou pokutu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážníci městské policie kontrolují čipování a zaplacení poplatků za psy

Strážníci městské policie kontrolují čipování a zaplacení poplatků za psy | Foto: Městská policie Ústí nad Labem

„Přišel jsem na poslední chvíli, protože jsem se dozvěděl, že to čipování je povinné, takže už jsem to musel urychlit a na to čipování si zajít,“ říká Marek Kubinec.

Tříletý rodinný mazel - jezevčice Vendy - tak dostane pod kůži speciální čip. Na rozdíl od známek by měl něco vydržet.

„Určitě je identifikace psů snazší a vím, že známky spousta známých ztratila, asi ty čipy jsou dobrá věc. Co já znám, tak většina známých už čipy má, ale vím, že jeden se taky teprve chystá.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak zjistil reportér Stanislav Janalík, někteří lidé doháněli čipování psů na poslední chvíli

Havířovští veterináři se tak v posledních týdnech nezastaví.

„Pokud jsme dejme tomu v předešlých měsících čipovali jednoho dva psy denně, tak včera to myslím bylo 15, 20 psů za den,“ říká například Tomáš Mašek. Spíš než při čipování se ale i s kolegy občas zapotí při vyplňování dokumentů.

„Samotné čipování je záležitost několika vteřin, to papírování je záležitostí minut.“

Pokud majitelé neoznačeného psa ode dneška narazí v ulicích na strážníky, může je venčení vyjít draho.

„Někdy od dubna upozorňujeme občany na to, že je třeba mít psy načipované nebo označené jinak, takže si myslíme, že není důvod pro to, abychom i nadále jen upozorňovali a chodili kolem horké kaše. Budeme to řešit tak, jak nám to zákon umožňuje,“ vysvětluje ředitel havířovské městské policie Bohuslav Muras.

Kromě domluvy mohou strážníci na místě majitelům udělit až tisícikorunovou pokutu, ve správním řízení na magistrátu jim pak hrozí až padesátitisícová sankce.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme