Havlíčkobrodská ČSSD chce místo na kandidátce pro obžalovaného Joukla

Sociální demokraté z Havlíčkobrodska se snaží prosadit obžalovaného radního Libora Joukla do krajských voleb. Do Lidového domu poslali žádost o výjimku, aby mohl i přes problémy související s nákupem sypačů znovu kandidovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl (ČSSD) | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Kandidaturu Libora Joukla v tuto chvíli znemožňuje nový volební řád ČSSD. Podle toho totiž nesmí do voleb v barvách strany člověk, který je obviněn nebo obžalován z trestného činu.

Havlíčkobrodští spolustraníci ale podle Tomáše Škaryda vnímají Libora Joukla jako jednoho z nejpracovitějších radních.

„Svou prací většinu delegátů, kteří o tomto usnesení hlasovali, přesvědčil, že by na kandidátní listině mel být,“ říká Škaryd.

Vicehejtman na otázku Českého rozhlasu, zda by chtěl příští rok opět kandidovat, potvrdil, že by se pokračování na kraji nebránil. Prý ale sám nechává vše na spolustranících z domovského okresu a dokáže si představit i život mimo politiku.

„Já jsem přišel z podnikatelské sféry a nemám problém se tam vrátit. Nicméně mám zde rozdělaných tolik projektů, které bych docela rád pro lidi tady na Vysočině dotáhl do konce,“ tvrdí Joukl.

Výjimka není možná, vzkázal Lidový dům

Jenže odpověď vedení strany na žádost havlíčkobrodských sociálních demokratů byla razantní.

Jestliže volební řád zakazuje kandidaturu obžalovaným a obviněným lidem, platí pro všechny, vzkázala mluvčí strany Eva Gregorová. „Samozřejmě, výjimka není možná,“ řekla.

Libor Joukl má ještě šanci, pokud soud brzy rozhodne, že je nevinný. Sociální demokrat prý ale od soudu ví, že letos se jeho případ na pořad jednání nejspíš nedostane.

ČRo, Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme