Havlíčkův Brod čeká zimní olympiáda. Ski klub Šumava vyšle do boje 15 závodníků

Příprava mladých jihočeských sportovců na zimní olympiádu dětí a mládeže vrcholí. Ve Vimperku se připravují také lyžaři ze Ski klubu Šumava, kteří budou na Vysočině reprezentovat Jihočeský kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkař (ilustr. obr.) | Foto: www.tipsportarena.cz

Šestá zimní olympiáda dětí a mládeže začne v Havlíčkově Brodě v neděli 19. ledna a potrvá pět dní. Ve výpravě Jihočeského kraje se objeví patnáct závodníků ze Ski klubu Šumava.

„Na klasické lyžování pojede sedm závodníků z našeho jihočeského klubu. Tři pojedou lyžařský orientační běh a tuším, že čtyři nebo pět lidí pojede biatlon,“ počítá trenér Zbyněk Pavlásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Společný trénink lyžařů Ski klubu Šumava sledoval Václav Malina

Šance uspět na olympiádě mládeže v biatlonovém klání má podle trenéra Pavláska zejména Ondřej Mánek. Na dobré umístění v jiných disciplínách jako je běh na lyžích mají šancí také další členové Ski klubu Šumava.

„Máme tady určitě želízka v ohni. Je to Sam Jirouš, který loni vyhrál všechny závody Českého poháru. Dále je to Barbora Havlíčková a krajánci, kteří závodí za náš klub, ale chodí do školy v rakouském Ramsau jsou bratři Vackové,“ vyjmenovává Pavlásek.

Přestože Samuela Jirouše potrápil zánět šlach na noze a nemohl tři týdny lyžovat, rád by na mládežnické olympiádě zvítězil. „Určitě bych chtěl obhájit první místo, které jsem získal na Českém poháru,“ prozradil Jirouš.

Problémy se sněhem

Přípravu na zimní olympiádu dětí a mládeže lyžařům komplikoval nedostatek sněhu, proto se vydali také do zahraničí.

„Byli jsme v listopadu na prvním sněhu v Alpách v Seefeldu s těmi nejlepšími žáky a dorostenci. Pak nám vyšlo dobře jedno soustředění na Kvildě, kdy napadl předvánoční sníh, tak to jsme využili celý týden,“ popisuje přípravu na závody Zbyněk Pavlásek.

Trenér Pavlásek měl poté se svými svěřenci ze Ski klubu Šumava od poloviny prosince k dispozici pouze kilometrový okruh v areálu Vodník ve Vimperku.

Václav Malina, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme