Havlíčkův Brod začal s demolicí kasárenských budov, do areálu chce přilákat podnikatele

Bývalé kasárny v Havlíčkově Brodě se mění v průmyslovou zónu. Město se dnes pustilo do demolice jednoho ze dvou armádních objektů, do týdne by měly být oba kompletně srovnané se zemí. Na uvolněné prostory chce radnice nalákat podnikatele.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demolice budovy bývalých kasáren v Havlíčkově Brodě.

Demolice budovy bývalých kasáren v Havlíčkově Brodě. | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

Budovy v areálu u letiště už jsou kompletně odstrojené – tedy bez oken, dveří a vnitřního zařízení. Dnes začaly rozebírat speciálními hydraulickými nůžkami dva bagry první budovu.

„Ten stroj už si těmi hydraulickými nůžkami postupně rozebírá budovu a dává si stranou překlady, panely a zvlášť si dává suť. Takže tím už se ten odpad třídí, aby byla jeho lepší využitelnost,“ popsal průbeh demolice stavbyvedoucí Jan Pártl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o demolici kasáren natočila redaktorka Hana Mikulincová.

Suť se bude následně recyklovat. Recyklační linku má firma mobilní, takže si ji jednoduše přiveze na místo.

„Vznikne recyklát, který se pak používá dál do konstrukcí staveb,“ vysvětlil Pártl. Přemletá suť pak bude součástí silnic nebo poslouží k zásypu stavebních jam.

Srovnaná se zemí by měla být budova nejpozději v pondělí, kdy se stejným způsobem pustí stroje do druhého objektu.

Uvolněné prostory ve vznikající průmyslové zóně chce radnice v budoucnu nabídnout zájemcům k podnikání. O staré budovy nebyl zájem.

„Sloužily k ubytování mužstva a k administrativě. Právě ta specifikace těch budov byla podle mého názoru problémem v tom, že o ně nebyl zájem z řad podnikatelů. Dispozice těch budov neumožňovala nějaké smysluplné podnikatelské využití. Tím, že je odstraníme, získáme jeden hektar volné zasíťované plochy,“ uvedl radní a člen TOP 09 Libor Honzárek, podle nějž by o takový prostor už mohl být zájem vyšší.

Ve městě jde za poslední roky o druhou významnou demolici. Předloni nechala radnice stejným způsobem strhnout panelák, který hyzdil vzhled centra.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme