Havlíčkův Brod zaplnily novinářské osobnosti. Mezi oceněnými byla i redaktorka ČRo

V Havlíčkově Brodě dnes ocenili výrazné novinářské osobnosti. V sále staré radnice získal cenu Karla Havlíčka Borovského Tomáš Němeček z Lidových novin za články o právu a za komentáře psané s nadhledem. Novinářskou křepelku pro novináře do 33 let si odnesla také rozhlasačka Daniela Vrbová. A to za především za tři výrazné pořady vysílané na Českém rozhlase 6.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrbová Daniela

Vrbová Daniela | Foto: Vendula Kosíková

„To, co bylo asi nejvíce inovativní, byl pořad Zaostřeno na cizince. Když jsme s tím začínali, tématika nebyla tak rozšířená. Ale bylo vidět, že s každým měsícem a s každým rokem, kdy ten pořad běžel, se téma dostávalo čím dál víc do mainstreamu a do hlavních médií. To byl hlavní trend, který jsme vychytali,“ říká Vrbová.

Letos poprvé udělila nadace také Cenu Opus Vitae za dosavadní novinářskou činnost. Za ryzí novinařinu, obdivuhodný rozhled a životní nezmarství se jejím držitelem stal novinář a komentátor Jan Petránek.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme