Hejtman Moravskoslezského kraje míří do Prahy za šéfem VZP

Přesuny pacientů, specializovaných oddělení a zrušení pěti set akutních lůžek. Takové změny mají postihnout nemocnice na severu Moravy podle návrhu najaté firmy. O změnách v regionálním zdravotnictví dnes bude jednat hejtman Jaroslav Palas se šéfem největší tuzemské zdravotní pojišťovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD). | Foto: Tomáš Adamec

Krajský úřad prohlašuje, že se musí ušetřit, protože nemocnice jsou zadlužené. Města ale vzkazují, aby se sice šetřilo, ale aby se nerušily akutní lůžka a specializovaná oddělení.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR Palas jede do Prahy na jednání s VZP.mp3

Na severu Moravy naplno propukl boj o budoucnost nemocnic. „Podle mě stačí jedna nemocnice, pokud tam budou lidi, kteří pro to budou pracovat a budou se chovat slušně k pacientům, jak to vyžaduje jejich etika. My jsme si odpracovali svoje, nemocní jsme, platili jsme a dneska na to doplácíme dvojnásob,“ říkají místní ženy.

Hejtman Jaroslav Palas dnes míří za šéfem Všeobecné zdravotní pojišťovny, aby s ním navrhované změny projednal. Všechny krajské nemocnice chce sloučit do jednoho subjektu.

„Rozhodnou zastupitelé, která varianta je pro ně schůdná. Každý zastupitel má svůj rozum,“ říká Palas.

Podle auditu by kraj sloučením nemocnic ušetřil až 300 milionů korun.

Andrea Čánová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme