Hejtman Olomouckého kraje ocenil Příborského, zakladatele organizace pro zrakově postižené

Olomoucký hejtman dnes předal Janu Příborskému cenu za práci ve prospěch zdravotně postižených osob. Příborský od roku 1991 pracoval ve středisku Tyfloservis a v roce 2000 založil TyfloCentrum Olomouc, které vedl až do letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel TyfloCentra Jan Příborský v olomoucké zahradě pro nevidomé | Zdroj: ČTK

Zřídil rovněž prodejní střediska speciálních slepeckých pomůcek, podílel se na prosazení zvukových a hlasových majáčků či reliéfních pásů v olomoucké dopravě a v důležitých institucích.

V roce 1993 vytvořil novou metodiku čtení a psaní Braillova písma pro nevidomé. Ocenění ale podle Příborského patří všem, kteří se s ním na pomoci nevidomým podíleli.

„Jsem rád za to, že politikové vnímají, že se něco děje pozitivního v oblasti neziskových organizací, a vnímám to jako ocenění organizace než svoje osobní,“ prohlásil Příborský.

Jan Příborský jde jako nevidomý příkladem, že člověk s hendikepem může být aktivní a ve svém oboru úspěšný. Role poskytovatele a zároveň i příjemce služeb pro zrakově postižené mu ostatně v práci pomáhala.

„Mohl jsem i sám na sobě mapovat, co zrakově postižení potřebují, a jak nasměrovat potom sociální služby,“ upřesnil.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme