Hejtman Palas porušil slib ČSSD, pronajal nemocnici v Novém Jičíně

Zástupci Moravskoslezského kraje podepsali dohodu o pronájmu nemocnice v Novém Jičíně. Získá ji soukromá firma patřící do holdingu Agel. Hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) tak postupuje v rozporu s předvolebními sliby a programem své strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD). | Foto: Tomáš Adamec

Dceřiná firma zdravotnického holdingu Agel získává od kraje nemocnici na dvacet let. Bude platit nájemné až 27,5 milionu korun ročně, které však zůstanou nemocnici na opravy a umoření dluhů.

Smlouvu obě strany podepsaly i přes odpor stranického šéfa moravskoslezského hejtmana. Bohuslav Sobotka jeho plán odsuzuje, protože jde o porušení předvolebních slibů ČSSD.

Obavy má ale i z toho, že příklad Moravskoslezského kraje budou následovat i hejtmani z jiných krajů, například Jihomoravského nebo Vysočiny. Ti se totiž také potýkají s předlužeností tamních nemocnic. Kauzou se proto bude na svém nejbližším zasedání zabývat i Ústřední výbor ČSSD.

Ivana Šuláková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme