Hejtman Petera v lednu rezignuje na předsedu středočeské ČSSD

Končící středočeský hejtman Miloš Petera rezignuje v lednu na řádné stranické konferenci na předsedu středočeských sociálních demokratů a o funkci se už nebude ucházet. Rozhodl se tak vyvodit odpovědnost za výsledek krajských voleb. Petera to řekl po čtvrtečním jednání krajského výkonného výboru ČSSD. Konference se má konat 26. ledna, do té doby Petera v čele středočeské ČSSD setrvá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Petera

Miloš Petera | Foto: Filip Jandourek

„Závěr je ten, že jsem přijal za výsledek voleb politickou odpovědnost a budu na řádné konferenci rezignovat na funkci předsedy a už nebudu kandidovat," uvedl Petera.

Původně zamýšlel svolat mimořádnou konferenci, která by zvolila nové vedení středočeské ČSSD. Nakonec od toho upustil, protože by to podle něj bylo časově velmi náročné.

ČSSD, která dosud ve středních Čechách vládla spolu s komunisty, skončila v krajských volbách na třetím místě za ANO a STAN. Z původních 20 mandátů jich obhájila 11. ANO získalo 16 křesel a STAN o jedno méně, ODS deset, KSČM osm a TOP 09 pět. Novou hejtmankou se má stát Jaroslava Jermanová z vítězného ANO.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme