Hejtman Půta odstoupil kvůli obvinění z korupce z vedení STAN

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta obviněný z korupce odstoupil z čela hnutí Starostové a nezávislí. Oznámil to na dnešním zasedání předsednictva. Funkci nevykonává už od loňského listopadu, kdy mu bylo sdělené obvinění a dnešní odstoupení považuje za logický krok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

STAN, Starostové a Nezávislí, Martin Půta | Foto: Filip Jandourek

„Rozhodnutí, ke kterému jsem po rozvaze dospěl, je především spojeno s tím, že nechci, aby Starostové a nezávislí byli lacině spojováni s mojí osobní kauzou. Vlastně nevím, jak kauza bude probíhat," uvedl Půta.

"A po 13 měsících jsem v režimu sprostý obvinění. Za tu dobu jsem byl jednou vyslechnut. A přestože probíhají výslechy svědků, se kterými já nemám nic společného, tak podáváme stížnost na nečinnost a průtahy z řízení," dodal.

Hnutí Starostové a nezávislí dál povede místopředseda Petr Gazdík.

Půta byl loni na podzim obviněn z přijetí statisícového úplatku a ze zneužití pravomoci v souvislosti s rekonstrukcí libereckého kostela sv. Máří Magdalény. Projekt za 65 milionů korun neúspěšně žádal o evropskou dotaci z ROP Severovýchod.

STAN bude s Půtou i přes odstoupení z čela hnutí dále spolupracovat na krajské úrovni. V blížících se krajských volbách povede Půta v Libereckém kraji kandidátku hnutí Starostové pro Liberecký kraj.

Ani zahájení projednávání případu před soudem není podle Půty důvodem vzdát se místa krajského lídra. Tím by mohlo být jedině odsouzení.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme