Hejtman Zlínského kraje Mišák ustál hlasování. Zůstává dál ve funkci

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák z ČSSD dnes ustál hlasování o setrvání ve své funkci. Dopoledne mu zastupitelé z koaličních stran vyjádřili důvěru. Lidé proti koalici ČSSD, KSČM a Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) protestují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Mišák za ČSSD | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

V pětačtyřicetičlenném sboru Mišáka podpořilo 24 zastupitelů právě z ČSSD, KSČM a Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ).

Od vzniku rudooranžové koalice ve vedení Zlínského kraje jsou jednání zastupitelstva bouřlivá a podstatně delší než v předešlých letech. Už tradičně přišli na začátek zasedání protestovat členové občanské iniciativy Repelent21 proti koalici ČSSD a KSČM.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání zastupitelstva sledoval redaktor Roman Verner

Dnes postavili před sídlem kraje několik sněhuláků, do kterých vetknuli tabulky s tvářemi komunistických pohlavárů z období totality.

„My chceme i nadále, ať už se to podaří nebo nepodaří, sledovat a kontrolovat práci našich zastupitelů. Myslím si, že po třiadvaceti letech skutečně jakési letargie a rezignace je potřeba, aby se naši politici připravili na občanskou společnost, občanské chování a na aktivitu lidí, kteří po hospodách toho příliš mnoho nezmění,“ řekl Českému rozhlasu jeden z aktivistů - písničkář Zbyněk Horvát.

Plebiscit o důvěře hejtman ustál. Komunistický radní Jaroslav Kučera pak čelil výtkám za údajnou spolupráci s komunistickou Státní bezpečností. Tvrdí, že vědomě žádný závazek nepodepsal:

Jihočeský radní, který spolupracoval s StB, zůstane v zastupitelstvu kraje

Číst článek

„Pokud se podařilo využít či zneužít některých informací z mých služebních cest do zahraničí, je to věc Státní bezpečnosti a těch, kteří to o mně psali. Další spekulace o tom chci vyvrátit tím, že celá záležitost je řešena soudně.“

Kučera není jediný komunistický radní, který čelí výtkám za spolupráci s STB. Spolupracoval s ní i jihočeský radní - shodou okolností také Kučera, ale Václav. O tom, jestli odstoupí, dnes rozhodoval krajský výbor KSČM a ve vedení kraje ho podržel.

Michaela Vydrová, ak, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme