Hejtmanka Emmerová rozhodne o podpisu sporných eurodotací

Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová by dnes měla rozhodnout o podpisu některých schválených smluv na evropské dotace z regionálního programu Jihozápad. Kvůli skandálu kolem hodnocení žádostí o eurodotace svolala na mimořádné jednání výboru Regionální rady.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová

Milada Emmerová | Foto: www.radio.cz

Zástupci Plzeňského a Jihočeského kraje budou dopoledne jednat formou videokonference i o tom, jak znovu obnovit chod úřadu. Šéfa kanceláře a jeho podřízeného totiž kvůli skandálu kolem pochybného hodnocení žádostí o evropské dotace stíhá policie.

Jde ale především o to, jestli předsedkyně Rady a plzeňská hejtmanka Emmerová může podepsat alespoň některé ze smluv na již schválené projekty. V opačném případě by se už rozjeté stavby musely zastavit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová byla hostem Ranního interview Radiožurnálu.

Ministerstvo financí už v polovině minulého týdne schválilo seznam projektů, u kterých je i přes probíhající policejní vyšetřování možné dotace čerpat. Ministerstvo rozhodlo, že výbor může uvolnit peníze pro 120 smluv.

„Zatím není nic jisté, jak se to rozhodne. Naposledy - 2. dubna - jsem dostala dopis od policie v Českých Budějovicích, který hovoří ještě o jiných skutečnostech, kterými budeme nuceni se zabývat. Je možné leckterá usnesení přijmout, ale možná ne v té původní podobě, jak navrhuje pan ministr financí Janota,“ přiblížila hejtmanka Emmerová v Ranním interview Radiožurnálu.

Nejlepší verzí je pode ní navrhovaná revize všech projektů. „Poněvadž dosavadní praxe mohla vést k tomu, že některé byly diskriminovány ve smyslu plus, jiné ve smyslu mínus. A podle mé domněnky rozhodne o tom jedině revize. Také o tom bude dnes výbor jednat,“ dodala.

Lucie Husárová 1, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme