Helicopter show v Hradci Králové sledovalo 5 tisíc diváků

Hradecké letiště opět po letech hostilo jedno z největších setkání vrtulníků ve střední Evropě. Už podesáté měli lidé možnost zavítat na Helikopter show. Sobotu na letišti trávilo na 5 tisíc diváků. Čekaly je tři desítky letových ukázek záchranářských, ale i armádních vrtulníků a letadel a další program pak také na zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance helicopter show 2011 | Foto: Martin Pařízek

Jedenáct vrtulníků najednou ve vzduchu, ukázka elitní policejní jednotky, ale i likvidace hromadné dopravní nehody a na třicet letových ukázek, kterým dominovaly vrtulníky. To je akce, která se po letech opět vrací do Hradce Králové.

„Ten kdo nám slíbil, že přiletí, tak přiletěl. Neměli jsme žádnou odřeknutou účast. Kdybychom ty stroje spočítali, tak jsme na číslu okolo padesáti,“ říká ředitel letového programu přehlídky Martin Hejra.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž-HK-helikoptershow.mp3

Nejen ukázky vrtulníků přilákaly tisíce návštěvníků. Tahákem letošního ročníku byla prezentace týmu výzkumu dopravní bezpečnosti.

„Máme uzavřené memorandum s Policií České republiky, že se o dopravní nehodě dozvíme, můžeme operovat v oblasti středních Čech, eventuálně do sta kilometrů od Mladé Boleslavi, to znamená i Hradec Králové. Analýzou dopravních nehod získáváme takové výsledky, které bychom horko těžko získávali při laboratorních zkouškách,“ říká Karel Mulač z týmu specialistů, zabývajícího se výzkumem dopravních nehod.

Chceme opět navázat na tradici a pokračovat dál v air show vrtulníkových tady v Hradci na letišti,“ říká Martin Hejra.

Desátý ročník Helicopter show i po čtyřleté přestávce opět potvrdil, že stále patří k největším akcím podobného druhu ve střední Evropě.

Michaela Vydrová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme