Herny hromadně rušit nebudeme, peníze potřebujeme, přiznávají v Karviné

Karviná se nechce úplně zbavit heren, i když to jako všechny tuzemské obce může udělat. Vedení města si za to vysloužilo ostrou kritiků některých zastupitelů. Primátor se hájí tím, že město za peníze z hazardu podporuje kulturu a sport.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herna, videoterminál (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Radnice už sice mohou herny zakázat, ale ne všude chtějí být tak radikální.

Příkladem je právě Karviná, kde výherní automaty budí velké vášně. Město už nové povolovat nechce, ale úplně je zakázat také odmítá. A na rovinu přiznává, že potřebuje peníze od jejich provozovatelů.

„Čím dál tím mladší děcka na tom hrají, protože tu servírku nebo číšníka to vcelku ani nezajímá,“ říká blondýna středního věku, když pokuřuje cigaretu. Byla by radši, kdyby herny z města zmizely, protože přinášejí konflikty a s ním i násilí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak naloží s hazardem v Karviné, zjišťovala Andrea Čánová

V sále nedaleko právě zuří malá válka o hazard, vedení radnice herny úplně zrušit nechce, ale někteří zastupitelé chtějí dát automatům sbohem.

„V životě jsem v žádné herně nebyl, takže mě může někdo těžko obviňovat z toho, že si tady dělám herny,“ dušuje se primátor z ČSSD Tomáš Hanzel a pokračuje:

„Pokud zakážeme herny, tak herny vzniknou černé a bude se hrát tak jako tak. Jenom s tím rozdílem, že město z toho nebude mít žádné finanční prostředky.“

Komunistický zastupitel Antonín Petráš marně prosazoval, aby herny z Karviné úplně zmizely. „Město by se muselo obejít i bez těchto peněz, protože to jsou peníze, které by vlastně byly proti občanům města,“ zdůrazňuje.

Radnice prosadila alespoň to, že herny nesmějí lákat kolemjdoucí reklamou.

Andrea Čánová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme