Historické i současné letouny se představí na roudnické Memorial Air Show

Roudnice nad Labem dnes ožije velkým svátkem letectví. Tamní aeroklub, pořadatel tradiční přehlídky Memorial Air Show, pozval k účasti několik desítek historických i současných letadel z několika zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Překládání transportních beden z letounu CASA na nákladní automobil značky UAZ na letišti v Khovdu. | Foto: Jana Ptačinská Jirátová

V pořadí 11. letecká show si připomíná malé jubileum - 20 let od vzniku. Koná se totiž každé dva roky. Tehdy ji nadšenci z roudnického aeroklubu uspořádali jako poctu československým válečným pilotům.

„Byla to vlastně první akce, která poděkovala pilotům ze 2. světové války. Bohužel ti piloti už odešli, zbývá jich hodně málo, teď už je ta akce jako taková letecko-společenská událost, aby si skutečně všichni přišli na své,“ říká Lukáš Wünsch.

Na podřipské obloze se v letovém programu představí několik desítek vojenských, civilních i sportovních letounů, další budou k vidění na stojánce. K novinkám řadí pořadatelé například dvoumotorový letoun Bronco, armáda se pochlubí gripeny i transportním letounem CASA.

Chybět nebudou ani ukázky letecké akrobacie a parašutismu. Program na letišti je připraven pro dospělé i děti.

Miroslav Zimmer, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme