Hladina Labe by mohla v noci ještě stoupat

Kvůli dešti, tajícímu sněhu a vysokým teplotám na některých místech dál stoupají hladiny řek. Voda se začíná vylévat na dolním toku Labe v okolí Ústí nad Labem a Děčína. Hladina Labe v následujících hodinách může ještě stoupat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labe v Ústí nad Labem

Labe v Ústí nad Labem | Foto: Jan Rosenauer

Meteorologové upozorňují, že mezi Ústím nad Labem a Hřenskem se v noci předpokládá kulminace řeky na úrovni druhého stupně povodňové aktivity. Není vyloučené ani dosažení třetího stupně.

„Na dolním Labi kulminaci očekáváme někdy kolem půlnoci,“ popsal situaci vedoucí dispečinku Povodí Labe Jiří Petr. Hladina řeky v Děčíně by mohla dosáhnout třetího stupně povodňové aktivity.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální situaci komentoval hydrolog Libor Eleder

Policie zatím uzavřela několik pobřežních silnic v Děčíně. Hladiny ostatních řek v Ústeckém kraji po dočasném zvýšení hladin klesají.

„Srážky už mají menší dopad než ty, co jsme zaznamenali ve středu, eventuálně ve čtvrtek. Musíme si uvědomit, že v nižších a středních polohách už sníh prakticky odtál,“ upozorňuje Libor Eleder z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrologové zaznamenali v posledních hodinách zhruba sedm milimetrů srážek s maximem ve středních Čechách v oblasti Tepelské vrchoviny.

„V současné době je jediným zajímavějším místem, kde hladina stoupá kromě dolního Labe, je povodí dolní Lužnice. Tam platí druhý stupeň povodňové aktivity. V Hamru na Dolní Nežárce se hladina přibližuje třetímu stupni,“ říká Eleder.

Petra Benešová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme