Česko 1:1 Rakousko

Hlavní město vyměnilo dozorčí radu Pražských služeb

Praha na své dnešní valné hromadě odvolala členy dozorčí rady Pražských služeb. V městských firmách tak pokračuje výměna zástupců spojených s bývalým vedením metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kropící vůz | Foto: Pražské služby

Na chod společnosti, která se stará o svoz opadu už nebudou dohlížet lidé z ČSSD, ani bývalý šéf ODS v hlavním městě Boris Šťastný. Z firmy odešel také Tomáš Saška z finanční skupiny Natland Group.

S odvoláním svého reprezentanta ale nesouhlasí menšinoví akcionáři. Primátor Bohuslav Svoboda avizoval personální změny po úterním jednání pražské rady.

„To je společnost, kde nejsme stoprocentními vlastníky. Ta výměna jde dělat jenom na jednání valných hromad, které nesvoláváme my. Čili my to nejsme schopni časově ovlivnit, ale samozřejmě jakmile taková valná hromada je svolaná, reagujeme bezprostředně. Proto jsme schválili i doporučení pro mimořádnou valnou hromadu společnosti Pražské služby, kterou vlastníme zhruba ze 75 procent a navrhli jsme odvolání stávajících členů dozorčí rady, které jsou tam za hlavní město Prahu a navrhli jsme nová jména,“ řekl Bohuslav Svoboda.

V dozorčí radě zůstali občanští demokraté David Zelený a Michal Valenta. Jejich novými kolegy se stali Pavel Richter, Jiří Vávra a Milan Effenberg Růžička. Všichni jsou z TOP 09.

Petr Kořínek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme