Hlavní tah mezi Třebíčí a Brnem byl uzavřený kvůli vážné dopravní nehodě

Hlavní silniční tah mezi Třebíčí a Brnem uzavřela na několik hodin velmi vážná dopravní nehoda. Srazila se tam cisterna s osobním autem. Jeho řidič se těžce zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragická dopravní nehoda zablokovala hlavní silniční tah mezi Třebíčí a Brnem | Foto: Michal Malý

K nehodě došlo na silnici 23 vedoucí z Třebíče do Náměšti nad Oslavou, mezi obcí Vladislav a železničním přejezdem ve směru na Třebíč. Řidič Škody Felicia vjel ze zatím neznámých důvodů do protisměru.

Řidič cisterny se snažil srážce na poslední chvíli zabránit. Když viděl, jak osobní auto vyjel do protisměru a odrazilo se od svodidel, stačil ještě strhnout řízení. I tak ale došlo k téměř čelnímu střetu.

„Co jsem viděl, že jede na druhou stranu, tak jsem myslel, že jenom tak, že se vrátí. A pak naráz jel až ke svodidlům a odrazil se. No a jel proti mně, tak jsem brzdil a na poslední chvíli jsem mu uhnul, ať ho nemám čelně. Vyjel proti mně, to už nešlo ovlivnit,“ popsal neštěstí řidič cisterny Rostislav Štochl.

Řidič Felicie se při srážce těžce zranil. Vrak auta zůstal viset na zábradlí nad řekou. K úniku nebezpečných látek do řeky nedošlo. Policisté odkláněli dopravu a v místě nehody zůstaly v obou směrech stát pouze kolony několika kamionů. V současnosti už je silnicie mezi Třebíčí a Vladislaví opět průjezdná.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme