Hledaného exposlance Wolfa nevídají ani sousedé nebo pošťáci

Exposlanec Petr Wolf stále uniká spravedlnosti. Za milionové podvody s dotacemi si byl odsouzen k trestu šesti let za mřížemi a k pětimilionové pokutě. Do vězení však nenastoupil. Nyní se objevil na seznamu hledaných osob. Na dvou ostravských adresách, kde se dříve Wolf zdržoval, ho hledala i reportérka Českého rozhlasu Jana Jeckelová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exposlanec Petr Wolf s manželkou Hanou u ostravského krajského soudu | Zdroj: ČTK

Činžovní dům v centru Ostravy. Dveře s nápisem Wolfovi. Zvonek se ozývá do prázdna. Ke dveřím bytu exposlance Wolfa se reportérka dostává díky studentovi Rudolfovi, který se vrací ze školy. „Potkal jsem jeho paní, paní Wolfovou, ta tady občas chodí,“ přiznal Rudolf.

Kromě studenta v domě nikdo další zrovna není nebo nechce otevřít. Reportérka se proto vydává do Petřkovic, kde mají Wolfovi vilu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na dvou ostravských adresách pátrala po hledaném exposlanci Wolfovi reportérka Jana Jeckelová.

Od domu právě vyjíždí dva vozy. V jednom sedí muž, druhé řídí černovlasá žena – zřejmě Wolfova manželka, kterou soud také potrestal. Uložil jí tříletou podmínku a milionovou pokutu. Na rozdíl od muže v terénním voze žena přibrzdí, bavit se však odmítá.

V protějším domě otevírá okno paní růžovém županu. „Jenom v té televizi jsem ho viděla, jinak jsem ho neviděla, protože oni když tak jedou hned do garáže,“ říká o bývalém poslanci a ruchu před jeho domem.

Bývalý poslanec Wolf se vyhýbá vězení. Pátrá po něm policie

Číst článek

Petr Wolf se stal neviditelným nejen pro sousedy, ale i pro pošťáky a policii. Ostravský soudce Miroslav Mucha proto vydal příkaz k dodání do výkonu trestu.

Zatím nemá informace, že by se odsouzený skrýval v zahraničí. Pokud by se to potvrdilo, ihned na něj prý vydá zatykač.

„Panu docentovi pas odebrán nebyl, protože v průběhu dokazování k tomu nebyl důvod – řádně docházel, nebyly žádné problémy. Pokud bychom měli informace od policie, po jejich příslušeném šetření, že pan docent by mohl mít mimo území České republiky, pak samozřejmě přistoupíme k vydání evropského zatýkacího rozkazu, eventuálně mezinárodního zatýkacího rozkazu,“ poznamenává Mucha.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme