Hlinecká radnice připravila pro své úředníky kodex. Obsahuje pravidla chování i oblékání

Hlinečtí úředníci museli podepsat etický kodex. Dokument definuje pracovní povinnosti přibližně devadesáti městských zaměstnanců, stranou ale nezůstala ani pravidla chování k návštěvníkům úřadu nebo normy oblékání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální registr vozidel 11. července stále plně nefungoval. Náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný (stojí uprostřed) to přijel vysvětlovat do Pardubic. Na snímku je IT technik ministerstva Petr Očenášek s úřednicemi registru | Zdroj: ČTK

Podle starostky Hlinska Magdy Křivanové by tak měly zmizet některé problémy, na které lidé občas upozorňovali.

„Nastavili jsme tam nějaké principy jednání, vystupování, otázky informovanosti, podezření na korupci a podobné záležitosti,“ přiblížila.

„Kodex je nastaven tak, že s ním vlastně byli všichni zaměstnanci seznámeni, všichni podepsali, že jsou si vědomi těchto zásad. Porušení toho kodexu máme vztaženo zároveň i jako porušení pracovní kázně, takže předpokládáme, že si ho úředníci opravdu vezmou k srdci,“ dodala starostka.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme