Hlučné hospody v Oseku musí kvůli nové vyhlášce zavírat o půlnoci. Štamgasti se bouří

Třem hospodám v Oseku na Teplicku nařizuje nová vyhláška, aby zavíraly o půlnoci. Lidé v okolí si totiž stěžovali na hluk. Vedení města se inspirovalo například v Chomutově, kde platí podobné nařízení. Ve vyhlášce pak určilo dvě osecké ulice, kde už si po půlnoci nikdo pivo nedá. Nejvíc stížností se týkalo pivnice U Zdenice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na noční hluk z pivnice U Zdenice si obyvatelé z protějších domů stěžují nejvíce | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Ta provozovna byla v provozu třeba do pěti, do šesti do rána a to takovým způsobem, že občas rezonovala okna lidem naproti. Hrála hudba nahlas a největší problém je, že občas pořádají koncerty,“ říká šéf oseckých strážníků Miloš Fuchs o pivnici U Zdenice v Nelsonské ulici.

Policisté prý několikrát upozorňovali majitelku podniku i obsluhu. Z rušení nočního klidu ovšem musí být obviněn konkrétní pachatel, což policii komplikuje práci. Pokud například hlasitě vyhrává jukebox, je potřeba najít toho, kdo přístroj zapnul. To se prý strážníkům podařilo pouze jednou, když přistihli obsluhu s ovladačem v ruce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Gabriela Hauptvogelová se zajímala o příliš hlučnou hospodu v Oseku na Teplicku

„Největší problémy byly hlavně v létě, když lidé seděli venku na terase a slavili do půl sedmé do rána. Takže hluk veliký, nedalo se spát,“ stěžuje si Vlastimila Bártová, která bydlí naproti Zdenici. Pivnice podle ní stále občas zavírá až po půlnoci.

Městská policie slibuje, že bude dodržování zavírací doby pravidelně kontrolovat. Podle Fuchse už strážníci od začátku roku předali v pěti případech řešení přestupku správnímu orgánu.

Majitelkou hospody je Zdena Vinohradská. Brání se, že do rána hlučno většinou není, protože po příjezdu policie buď zábava skončí, anebo personál ztlumí hudbu. „Snažím se, co jsou lidi okolo, aby byli vevnitř, snažím se dělat opatření, zavírat okna, zavírat dveře, do oken dáváme geotextilie, které zabraňují hluku,“ vypočítává majitelka.

Vyhlášku o omezení otvírací doby považuje za diskriminační. „Tím mi odbourali soukromé akce, takže když bude třeba někdo slavit narozeniny, musím to utnout v deset hodin, do dvanácti hodin odsud lidi vyhodit a tím přicházím o peníze,“ vysvětluje.

S novým nařízením nejsou spokojení ani štamgasti z hospody U Zdenice. „Já s tím rozhodně nesouhlasím. Teď v zimě to ještě nějak jde, protože jdeme rovnou domů. Ale v létě si vezmeme nějaké petky a půjdeme tady řvát na náměstí, místo toho, abychom seděli v klidu v hospodě,“ předvídá dvacetiletá Dáša.

Omezení se nelíbí ani opozici, ukazuje prý na neschopnost strážníků zjednat klid.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme