Hnutí Duha sepsalo připomínky k návrhu nového územního plánu Olomouce

Zábor kvalitní zemědělské půdy, omezení zeleně či nejasné priority rozvoje města patří k hlavním výtkám Hnutí Duha Olomouc k návrhu nového územního plánu. Teď Olomoučanům nabízí, aby se k dokumentu připojili svým podpisem. Pokud jich ekologové nasbírají alespoň 200, magistrát se jimi bude muset zabývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na olomoucké střechy z věže radnice | Foto: Aleš Spurný

Radka Spurná z Hnutí Duha říká, že návrh sice zohledňuje některé věci, které už v minulosti připomínkovali, stále tam zůstávají některé problémové body. Například stovky hektarů zemědělské půdy jsou vymezeny pro výrobní a skladovací prostory.

„Plochy pro bydlení se mají oproti stávající zástavbě rozrůst o 30 procent, u průmyslové zástavby je to dokonce o 56 procent, naproti redukci městské zeleně. Například lesopark na Tabulovém vrchu má být zastavěn, nebo klidová zóna podél řeky Moravy.“

„Navrhujeme, aby bylo více využíváno regulačních plánů, které umožní veřejnosti , aby se v budoucnu více zapojovala do procesu změny tváře města,“ doplňuje Radka Spurná.

Olomoučané mohou připomínky k návrhu nového územního plánu posílat do 12. března, přesné podmínky podání najdou na webových stránkách města.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme