Hochficht je oblíbeným příhraničním skiareálem. Cesta z Prahy trvá tři hodiny

Příhraniční skiareál Hochficht na Lipensku je největší rakouské zimní středisko mimo Alpy. Říká se mu lyžařská houpačka, protože propojuje vrcholy Smrčinu, Hraničník a Zwieselberg. Oblíbený je u náročnějších lyžařů - je rozlehlý, leží v nadmořské výšce kolem 1300 metrů a nabízí téměř 21 kilometrů sjezdovek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Hochfichtu | Foto: Pavla Kuchtová | Zdroj: Český rozhlas

„Na Hochfichtu jsme asi popáté a v porovnání s jinými středisky dosažitelnými v České republice je to podstatně lepší. Poměr ceny, služeb, kvality a úpravy sněhu je jinde,“ říká český lyžař, který pochází z okolí Prahy.

Hochficht je oblíbeným skiareálem náročnějších českých lyžařů, jeho největší slabinou je podle Martina Řezáče, který zastupuje českou stranu skiareálu, příjezdová trasa.

Přehrát

00:00 / 00:00

O lyžování na Hochfichtu informovala redaktorka Romana Kostohryzová.

„Ale i tak lidem poradíme. Většina zná cestu přes Novou Pec a Zadní Zvonkovou, která bývá v zimě docela problematická, cesta je docela úzká. Naštěstí se podařilo v loňském roce zprovoznit pravobřežní stezku, která vede od Přední Výtoně do Frýdavy a dále do Kyselova, tudy mohou lidé také dorazit na Hochficht,“ říká Řezáč.

„Zejména bych tuto cestu doporučoval lidem, kteří jedou přes Lipno nad Vltavou, Vyšší Brod a tak dále. Pokud jedou lidé z Prahy nebo Plzeňska, tak nejpohodlnější cesta je přes Bavorsko, hraniční přechod Strážný, Philippsreuth a do Rakouska do Schwarzenbergbahnu. Tam je dokonce nástup na lanovku, která vede až na Hochficht, nemusíte jezdit ani na hlavní parkoviště,“ dodává.

Cesta na Hochficht trvá z Prahy tři až tři a půl hodiny. Na Hochfichtu se za parkování neplatí. Podle Martina Řezáče je míst dost. Skipas si návštěvníci mohou koupit za české koruny na Lipensku a dokonce se slevou.

Lyžování na Hochfichtu | Foto: Pavla Kuchtová

„Předprodejní místa se nacházejí v Hůrce, ve Frymburku a v Lipně nad Vltavou,“ dodává Řezáč.

Letošní novinkou je turistický průvodce Grenz genial, ve kterém najdete desítky tipů na výlety na české i rakouské straně. A na rakouský Hochficht s ním máte slevu pět eur na skipas.

Kdo pojede na Hochficht na víc dní, vyplatí se ubytování na české straně. Díky speciálním balíčkům zaplatíte za skipas méně a ještě se na Hochficht svezete skibusem, který vás nabere přímo u penzionu.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme