Horažďovice pořádají Slavnosti kaše. Soutěží se ve vaření, pojídání a o nejlepší recept

Kaše na všechny způsoby se dnes vaří v Horažďovicích. Na náměstí se už po sedmé konají Slavnosti kaše na počest Rudolfa Habsburského, který tu v roce 1307 zemřel, a kterému se říkalo Král kaše, protože nic než kaši nejedl. Na programu je až do večera řada hudebních, šermířských i divadelních představení, ale v první řadě jde skutečně o kaši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bramborová kaše | Foto: public domain

„Soutěží se jak ve vaření kaše, o nejlepší recept a v pojídání kaše. Kaší je obrovský výběr. Je to vždy na těch, kdo vaří. Takže si mohou vybrat od bramborové, přes krupičkovou, jáhlovou až třeba po pohankovou,“ říká organizátorka Markéta Bučoková.

„Letos půjde o to, kdo víc sní, protože tu budeme mít maxijedlíka, který po Čechách objíždí soutěže podobného typu a jí, co se mu předloží. V Horažďovicích bude soutěžit o titul největšího jedlíka kaše. Objednal si čtyři plné talíře krupičkové kaše,“ dodává.

Rudolf Habsburský s manželkou přijeli ve 13 hodin v čele historického průvodu na Mírové náměstí a se starostou Horaždovic Karlem Zrůbkem slavnosti oficiálně zahájili.

Program ale začal už dopoledne v 10 hodin a hned od počátku byly na náměstí stovky lidí. Ti mohou až do večera sledovat program na pódiu, kde se střídá jedna kapela za druhou. Hraje zde dudácká, irská nebo středověká muzika, ale připravena je i bubenická show.

Nechybí divadelní představení, vystoupení šermířů a k vidění jsou i nejrůznější řemesla. Na středověkém tržišti je možné dívat se pod ruce kováři, řezbáři, dráteníkovi nebo paličkářce.

Hlavní hudební hvězdou Slavností kaše je skupina Ready Kirken a na závěr vypukne i velká ohňová show.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme