Horní Počernice dál povede dosavadní starostka

Pražskou městskou část Horní Počernice povede i nadále dosavadní starostka Hana Moravcová. Její konkurent z opozice Ivan Liška, kterého v lednu zastupitelstvo zvolilo jako nového starostu, s návrhem na rekonstrukci místní radnice neuspěl. Horní Počernice už tak nemusejí řešit kuriózní případ, kdy městské části vládli dva starostové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasedání zastupitelstva Horních Počernic | Foto: Radim Beznoska

Patovou situaci na městském úřadu mělo večer projednávat místní zastupitelstvo. Bod o změně ve vedení města se ale nakonec z jednání stáhl.

Dosavadní starostce Haně Moravcové se v minulých dnech podařilo sestavit silnější koalici, takže opozice usoudila, že by změnu neprosadila. Opozice chce ale celý případ řešit u soudu, říká Ivan Liška.

„My se s tím výrokem nespokojujeme. Nejdříve to dáme na opravný prostředek na dozorový orgán, což je ministerstvo vnitra. A když nebudeme uspokojeni, tak to klidně dáme na správní soud.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Zasedání zastupitelů v Horních Počernicicích sledovala reportérka Petra Benešová

Dosavadní starostka tvrdí, že je v právu a že si zastupitelstvo nemohlo zvolit po necelých dvou letech nového starostu. Na její stranu se postavilo také ministerstvo vnitra.

Atmosféra v místním divadle byla velmi emotivní. Za posledních 20 nepřišlo na jednání zastupitelstva tolik místních, jako dnes. Stáli v uličkách a občas pokřikovali na zastupitele, kteří seděli na jevišti a čelili dotazům místních.

mta, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme