Hořovice chtěly stadion zavřít, díky nadšenci teď bude fungovat celoročně

Bývalý extraligový hráč David Jícha na konci loňského roku nabídl Hořovicím, že postaví zimní stadion. Respektive halu nad plochou, která ve městě stojí třicet let. Bruslení "jen za vhodného počasí" totiž zájem o tento sport zdecimovalo natolik, že ho město chtělo zavřít. S novým provozovatelem se ale kurz snad až zázračně otočil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bruslení si děti mohou užívat až po školce s rodiči - ilustr. foto | Zdroj: ČTK

Těžko říct, kde se v třicátníkovi Davidu Jíchovi, provozovateli zimního stadionu v Hořovicích, vzala odvaha investovat vysokou finanční částku do tak nejistého podniku, jako je provoz zimního stadionu.

„Já sám jsem hrál hokej odmala a hrál jsem extraligu. A vždycky jsem si přál své zkušenosti předat dál. To se mi podařilo. Trénuju v Žebráce nějakých pět let. Je to pro mne hobby, sice drahé, ale je to hobby,“ popisuje Jícha.

Nafukovací hala nad ledovou plochou zimního stadionu stojí v Hořovicích od prosince 2012. Původně měl David Jícha stavět halu právě v nedalekém Žebráce.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Hořovicích natáčel berounský redaktor Petr Kološ

Na projektu se měl podílet i Středočeský kraj. Poté, co se v krabici od vína v náručí bývalého hejtmana Ratha našly miliony, se ale přístup k dotacím zkomplikoval.

Hořovice chtěly zimní stadion zavřít, protože ročně prodělával milion a půl za tři měsíce provozu. David Jícha tedy udělal hořovickému zastupitelstvu nabídku, kterou neodmítlo.

Město koupí za 400 tisíc rolbu na plyn, on za své postaví nafukovací halu a bude stadion provozovat. Bruslit se bude pět měsíců v roce. Po osmi letech hala přejde do vlastnictví města.

„Město bude dávat roční příspěvek půl milionu na provoz, protože bez toho to samozřejmě nejde. Moje investice byla půl milionu a jejich čtyři sta tisíc,“ vysvětluje Jícha.

Zájem mile překvapil

„To se asi těžko dá srovnat, navíc když ještě po osmi letech pronájmu na tom zimním stadionu všechno včetně posledního šroubu patří a bude patřit městu. Radě se to líbilo, ona prakticky zastřeší celý stadion. Když dá příspěvek půl milionu ročně, ušetří zhruba milion korun,“ připomíná Jícha.

V minulosti totiž stál tříměsíční provoz městskou kasu každoročně milion a půl. Velký zájem o hokej i krasobruslení po zakrytí stadionu mile překvapil.

„Co jsem se ptal rolbařů, co tam pracují dvacet let, tak říkali, že tolik lidí tam v životě nebruslilo. Byl tam i rekord, asi 520 lidí, když byly vánoční prázdniny,“ má radost bývalý hokejista.

Teď se rada města vážně zabývá myšlenou, že zainvestuje do úpravy plochy na letní provoz. Na zimním stadionu by se tak v létě mohl hrát florbal, hokejbal a jezdit na bruslích.

Petr Kološ, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme