Hořovice obměnily vánoční výzdobu, mají ji pronajatou

Nová světla na vánoční stromek, převislá světla u radnice a repliky luceren letos ozářily středočeské město Hořovice s necelými sedmi tisíci obyvateli. Za osm let pronájmu město zaplatí za výzdobu téměř tři čtvrtě milionu korun. Ani místní se neshodnou, jestli je to příliš, nebo ne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořovice na Berounsku | Foto: Petr Kološ | Zdroj: Český rozhlas

„Nová vánoční výzdoba obsahuje vánoční strom, převis v Pražské ulici mezi hotelem a radnicí a repliky luceren. V letošním roce do toho dáme 115 250 korun,“ vysvětluje Roman Jetel z dopravního a technického odboru hořovické radnice.

V tomto roce je částka vyšší o speciální držáky na pronajatá světla. V následujících sedmi letech se město zavázalo, že za pronájem 23 kusů vánočního osvětlení, zaplatí vždy 86 tisíc korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hořovice obměnily vánoční výzdobu, mají ji pronajatou. Ve městě natáčel reportér Petr Kološ.

„Je to v pronájmu u firmy, která přijede, namontuje nám vánoční osvětlení a po Novém roce ho zase odmontuje,“ dodává.

Vedení města se rozhodlo pořídit novou vánoční výzdobu po kritice té dosavadní. Prý byla příliš skromná. Lidé se ale neshodnou ani na té nové.

„To je hrozně moc. Myslím si, že ta výzdoba by nemusela být vůbec. A ty peníze využít třeba nějak jinak,“ domnívá se jeden z obyvatelů Hořovic.

Dalším lidem se výzdoba líbí. „Když má být paráda, tak ať je. A každá paráda něco stojí, to se nedá nic dělat,“ říká další muž. Ani oslovené ženě cena přemrštěná nepřijde.

Starosta Hořovic: Dodáme seznam toho, na co nejsou peníze

Podle starosty Hořovic Ondřeje Vaculíka zvoleného jako nezávislého za ODS jde v rozpočtu spíš o menší částku. Slibuje ale seznam věcí, které město nemohlo udělat kvůli nedostatku peněz.

„Ta částka není tak ohromná. To, o čem já mluvím, co se neudělá, se týká spíš statisíců a třeba i milionů,“ uvádí starosta. Město letos hospodařilo zhruba se 140 miliony korun.

Téměř stejně velké město Králův Dvůr vydalo za vánoční výzdobu před čtyřmi lety zhruba 100 tisíc korun. Každoročně ještě 10 tisíc investuje do její údržby a rozšiřování. Na rozdíl od Hořovic ale každý rok musí platit montáž a demontáž osvětlení.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme