Horská služba hledá v Krkonoších německého turistu. V Jeseníkách se zase ztratily děti

Kvůli přívalům nového sněhu měla plné ruce práce také horská služba, zejména na severu republiky. V Krkonoších řešili záchranáři nejen velký počet úrazů, ale i ztraceného německého turistu. Dosud se ho najít nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba | Foto: Horská služba ČR

„Hledáme. Je to na české straně, v závěru Labského dolu,“ potvrdil náčelník Adolf Klepš.

Horští záchranáři v Jeseníkách zase pátrali po skupině 13 dětí a dvou učitelek. Cestou narazila bezradná výprava na mladou dvojici, která zabloudila při hřebenovém přechodu mezi vleky směrem na Petrovy kameny.

Mladík zavolal horskou službu. Naštěstí měl v mobilu navigaci a podle souřadnic zjistil záchranář z nedaleké Ovčárny, že se ztracená skupinka nachází ve Sviním žlebu.

Kvůli velkému množství sněhu nemohl použít terénní vozidlo a na místo se vypravil pěšky. Všechny pak doprovodil vyšlapanou stezkou do bezpečí.

„Děti byly ve věku od šesti do devíti let a byly v pořádku, jenom trošičku vystresované,“ uvedl Jaroslav Tejnský z místní horské služby.

Další střediska po celé republice zatím větší problémy nehlásí, i tak by ale turisté měli alespoň hřebenové túry odložit na jindy. Horská služba také radí, aby se lidé nevydávali do neznámého terénu.

Andrea Švubová, Veronika Neprašová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme