Horská služba hledala dva snowboardisty a staršího muže. Všichni jsou v pořádku

Horská služba v Krušných horách varuje, aby se lidé nevydávali na hřebeny, kde je terén zcela neprůchodný. Záchranáři už dnes také nedaleko Bouřňáku v Ústeckém kraji hledali muže, který se dva dny nehlásil svým příbuzným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba | Foto: Horská služba ČR

Podle náčelníka Horské služby v Krušných horách Miroslava Güttnera ho záchranáři našli v pořádku. Na chatě ho uvěznil sníh a vybil se mu mobilní telefon, nemohl o sobě proto dát vědět.

„Náš zaměstnanec se dostal na čtyřkolce a potom na lyžích až k němu a zjistil, že ten člověk je v pořádku. Akorát nemůže tam odsud pryč, protože tam je spousta sněhu. Víme o něm a kdyby něco potřeboval, tak ho budeme pravidelně kontaktovat.“

Noční akci mají za sebou i záchranáři v Beskydech, kteří pátrali po dvou snowboardistech. Mladíci se po setmění vydali z Radhoště do Rožnova. Do volného terénu, který neznali, vyjeli bez čelovky a dalšího vybavení a ztratili se. Kolem osmé večer je našla Horská služba.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme