Horská služba hledala v Krkonoších celou noc ztraceného turistu

Za velmi špatného počasí hledala krkonošská horská služba celou noc až do rozednění dvaapadesátiletého turistu v prostoru Vysokého kola u Labské boudy. Ráno se ho podařilo najít v Labském dole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Labská bouda a prameniště Labe | Foto: Jan Rosenauer

Do pátrací akce bylo zapojeno na padesát profesionálních i dobrovolných členů horské služby. Akci ztěžovalo špatné počasí, foukal silný vítr a hustě sněžilo. Ráno přiletěl hledat muže i vrtulník s termovizí.

„Pátrání bylo poměrně obtížné, protože se odehrávalo v hřebenových partiích Krkonoš. V ranních hodinách jsme soustředili pátrání přímo do prostoru Labského dolu a Labské boudy a v 7.45 se nám ho podařilo najít. Byl podchlazený, vyčerpaný, tak jsme ho odtransportovali do vrchlabské nemocnice,“ potvrdil Radiožurnálu náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Horská služba upozorňuje na nepříznivé podmínky za takového počasí, při kterých se lehce ztratí orientace navzdory tyčovému značení.

Počasí na hřebenech je i přes den stále stejné, -7 stupňů, závěje a silný vítr.

Martin Pařízek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme