Horská služba v Beskydech varuje před pády stromů a sesuvy sněhu

Husté sněžení, polámané stromy a hrozící sesuvy sněhu – taková je situace v Beskydech. Stále tam silně sněží a horská služba varuje před hřebenovými túrami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasněžená krajina Českého Švýcarska | Foto: Václav Sojka

Sněžení je intenzivní – na Lysé hoře během 24 hodin napadlo téměř 45 centimetrů nového sněhu, celková pokrývka je 135 centimetrů.

Horská služba varuje před výlety, sesuvy sněhu hrozí na více místech. Na hřebenech Beskyd se lámou stromy pod tíhou starého i nového sněhu.

„Situaci na horách komplikuje silný vítr a sněžení, proto horská služba nedoporučuje hřebenové túry pro možnou tvorbu závějí, polomy a vývraty stromů. Kvůli velkému množství nového sněhu vydala varování na možné sesuvy sněhu v exponovaných a závětrných lokalitách,“ potvrzuje Josef Slovák z horské služby v Beskydech.

Kamiony blokují silnice u hraničních přechodů na Slovensko

Číst článek

Sjezdovky jezdí podle něj bez omezení. Sněžení by mělo podle meteorologů postupně ustávat.

Včera horská služba zasahovala u devíti úrazů. Vyhlášena byla i jedna akce v oblasti Kněhyně, kde se ztratil 48letý muž. Pětičlenná hlídka muže našla.

Sněhová kalamita už třetí den komplikuje dopravu na Slovensku

Číst článek

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme