Horská služba v Královéhradeckém kraji bude dál pomáhat záchrance s dojezdovými časy

Horská služba České republiky bude záchrance v Královéhradeckém kraji nadále vypomáhat při zásazích. Krajští zastupitelé dnes schválili uzavření dohody s horskou službou, která má záchrance pomoci plnit v horském terénu dojezdové časy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba | Foto: Horská služba ČR

Zdravotnická záchranná služba zajišťuje dojezdnost do 20 minut od nahlášení případu na většině území Královéhradeckého kraje. U některých lokalit to však není v jejích silách.

„V okrajových oblastech, horských oblastech je ta dostupnost ztížená, takže využíváme dohody s horskou službou, která bude pokrývat tyto oblasti, obzvlášť v turisticky významných oblastech Krkonoš a Orlických hor v době většího výskytu sportovců a turistů,“ říká krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková z ČSSD.

Některé horské lokality, například lyžařská střediska, jsou obzvláště v zimním období velmi těžko dostupné. Horská služba má potřebné prostředky a kapacity na to, aby se na taková místa dostala. Je také dobře vycvičená a zvyklá na zásahy v těžko přístupných místech.

Zastupitelé dnes zatím schválili smlouvu o smlouvě budoucí týkající se výpomoci. Předběžně dohodnutý příspěvek horské službě ve výši 1,5 milionu korun budou projednávat na svém květnovém nebo červnovém zasedání.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme