Horská služba v Krkonoších a Jeseníkách varuje před lavinami

V Krkonoších a Jeseníkách dál hrozí pády lavin. Horská služba proto varuje návštěvníky hor před pohybem ve volném terénu mimo značené trasy. V Krkonoších také uzavřela kvůli vysokým závějím a nebezpečím lavin dvě turistické cesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař ve středisku Kohútka v Javorníkách na Vsetínsku | Foto: ČTK

„V Krkonoších je v současné době z důvodu lavinového nebezpečí uzavřena cesta Labským dolem od konce trasy Buď fit směrem k Labské boudě. A z důvodu zavátého tyčového značení i takzvaný traverz Sněžky ze sedla Růžové hory směrem k Obřímu hřebeni,“ upřesňuje náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Naopak nedávno uzavřená stezka z Dvoraček přes Kotel na Horní Mísečky je nyní průchozí.

Horská střediska nabízejí jedny z nejlepších podmínek letošní sezóny

Číst článek

V Jeseníkách zatím záchranáři ponechali třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Na návětrných stranách tady místy leží až čtyři metry sněhu.

„Na hřebenech může být sníh místy sfoukaný tak, že za hřebenem, třeba na Červené hoře, kde jeden z lavinových katastrů, leží už téměř 4 metry sněhu,“ říká záchranář Marek Formánek.

„Všichni, kteří se budou držet značených lyžařských cest, by se neměli nikde dostat do problémů. Nikdo by se určitě neměl na základě toho, že má mapu a že je ráno pěkné počasí, vydávat do terénu, který nezná,“ radí Formánek.

Eliška Pilařová, Andrea Švubová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme