Horská služba varuje. Procházky po Beskydech jsou nebezpečné

Polomy, závěje, mlha a vítr - takto popisují aktuální situaci v Beskydech horští záchranáři. V sobotu vyjížděli hned k několika lidem, kteří kvůli sněhu a spadaným stromům uvízli v odlehlých místech Grúně a Horeček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima na Pustevnách (Beskydy - 38) | Foto: CzechTourism

I když letošní zima přišla dříve, než obvykle, záchranáři jsou na podobné situace připraveni. Petr Cigler z Horské služby Beskydy označil za největší problém chování turistů, kteří neberou varování vážně.

"Některé lidi neprostupnost terénu překvapila. Dá se tu pohybovat jedině se skútrem a s pilou. Někdy se musíme k lidem doslova prořezávat," potvrdil Cigler Radiožurnálu.

I přes varování se do nejvyšších moravskoslezských hor vydala o tomto víkendu řada turistů, kteří si chtěli užít prvního letošního sněhu. Náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica ale říká, že právě teď by lidé do kopců vyrážet vůbec neměli.

"Situace je velmi vážná, jelikož stromy jsou obtěžkané sněhem a stačí slabý poryv větru a naprosto nekontrolovatelně se mohou zlomit. Lidé nedbají našich rad, a tím ohrožují vlastní zdraví, a to jak v prostoru Pusteven, tak v prostoru Lysé, kde se spousta jich pohybuje a neuvědomují si zmíněné riziko," řekl Pavlica Radiožurnálu.

Ivana Šuláková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme