Horská střediska nabízejí jedny z nejlepších podmínek letošní sezóny

V Krkonoších je dnes jasno a teploty hluboko pod bodem mrazu. Například na Černé hoře leží až přes dva metry sněhu, v Peci pod Sněžkou a v Harrachově až 180 centimetrů. Vrátila se zima, na kterou byli vlekaři zvyklí ještě před několika lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skiareál v Horních Mísečkách | Foto: SKIAREÁL Špindlerův Mlýn

Podle Zdeňka Spilky z areálu na Horních Mísečkách jsou teď na horách jedny z nejlepších podmínek v celé sezóně:

„Dole ve Špindlerově Mlýně je kolem mínus čtrnácti, mínus patnácti stupňů, nahoře na Medvědíně a na Pláních je mínus devět. Dá se říct, že je to třetí den tuhle zimu, kdy máme sluníčko a podmínky jsou naprosto ideální.“

Za posledních šest let prý tolik sněhu nebylo, v podstatě nebyl žádný. „My jsme poslední tři roky jezdili na technickém sněhu. Tady jsme byli vždycky zvyklí na sněhovou pokrývku kolem dvou metrů, teď je to normální zima, která tady vždycky bývala,“ dodává Spilka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Martin Pařízek telefonoval do Dopoledního Radiožurnálu o lyžařských podmínkách v Krkonoších

Na hřebenech si užijí běžkaři, stovky kilometrů na Krkonošské magistrále i na dalších okruzích jsou upravené rolbami a s dostatečným množstvím sněhu. Stále však platí v lavinových katastrech třetí stupeň lavinového nebezpečí.

Horská služba uzavřela kvůli lavinám v Krkonoších další dvě turistické trasy – takzvaný travers Sněžky z Růžovohorského sedla směrem na Obří hřeben a cestu Labským dolem k Labské boudě. Od pondělí je také uzavřená cesta z Dvoraček přes Kotel na Horní Mísečky.

Silnice k lyžařským střediskům jsou v naprosté většině sjízdné po asfaltu až na parkoviště. Ve vyšších polohách je však na místě opatrnost kvůli zledovatělým úsekům. Parkoviště se rychle plní, proto se vyplatí vyrazit za víkendovým lyžováním dříve.

Po mírném víkendovém oteplení udeří opět rekordní mrazy

Číst článek

Lucie Maňourová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme