Horská střediska v Krkonoších jsou na Silvestra téměř vyprodaná

Kvůli oslavám Silvestra přijely do Krkonoš tisíce lidí. I když sněhové podmínky nejsou ideální, ubytovatelé zatím nezaznamenali stornování rezervací ve větší míře. Teploty se v Krkonoších drží nad nulou, sjezdovky jsou ale ve všech větších střediscích upravené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Sníh už se teď v Krkonoších drží pouze ve vyšších polohách, sjezdovky jsou však zasněžené a i na běžecké tratě se dá vyrazit – třeba v okolí Černé hory nebo Horních Míseček.

Letos se ale místo lyžování přijeli lidé do Krkonoš hlavně procházet. To si pochvalují především majitelé restaurací u vycházkových tras. Ani ostatní provozovatelé hotelů, pensionů nebo sjezdovek kvůli špatným sněhovým podmínkám nestrádají. Strávit konec roku v Krkonoších je tradice, a tak je sezona v plném proudu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Krkonoších natáčela redaktorka Hana Novotná

Zájem turistů o předsilvestrovské Krkonoše potvrzují i ubytovatelé. Špindlerův Mlýn je obsazený téměř na sto procent, devadesátiprocentní obsazenost hlásí i Janské Lázně a Pec pod Sněžkou.

Mění se ale pomalu složení turistů. Zatímco přes Vánoce zůstávají doma Češi, na Silvestra zase odjíždějí domů Holanďané. „Přes Silvestra je to asi jako každý rok: Češi, Němci, Poláci,“ uvádí Eva Lorencová z infocentra v Peci pod Sněžkou.

Sehnat v Krkonoších ubytování na Silvestra je ještě možné. Míst je ale málo, a tak je pravděpodobné, že lidé neseženou ubytování přesně na požadovaném místě a v požadovaném standardu.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme