Horská střediska zaplnili turisté. Začínají jarní prázdniny

Tisíce turistů zaplnily horská střediska. Tímto víkendem totiž začíná tradiční maraton jarních prázdnin. Například v Krkonoších jde po Silvestru o nejvytíženější dny zimní sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše | Foto: Radana Schaeferová

Podle Evy Lorencové z informačního centra v Peci pod Sněžkou se ale místa ještě sehnat dají.

"Díky tomu, že začínají pololetní prázdniny po celé Evropě, nabídka ubytování již není tak bohatá. Volná místa se ale stále sehnat dají. V zásadě je k dispozici ještě 20 - 30 procent kapacit," řekla Radiožurnálu Lorencová.

Míst k ubytování ale postupně velmi rychle ubývá. Také podle Marka Šustra z informačního centra v Janských lázních, volné pokoje například na příští týden se ještě sehnat dají.

"První únorový týden je jeden z nejobsazenějších. Zaknihováno je nějakých 95 procent ubytovacích kapacit. Nicméně místa ještě zbývají, i když výběr je velice omezený. Dlouhodobě je vyvíjen tlak ze strany klientů zejména na krátkodobé pobyty, prodloužené víkendy nebo na jednu noc," upřesnil Šustr.

Do Krkonoš s řetězy

Silničáři doporučují pro cestu do nejvyšších českých hor kompletní zimní výbavu a sněhové řetězy. Na vozovkách po silném sněžení z minulých hodin zůstává vrstva sněhu. Radiožurnálu to potvrdil za Trutnovskou správu a údržbu silnic Milan Baxa:

"V noci jsme situaci stabilizovali a vozovky jsou propluhovány. Stále však na komunikacích zůstávají zbytky sněhu po chemickém ošetření a je proto zapotřebí vyrazit do Krkonoš se zimní výbavou, potažmo řetězy."

Martin Pařízek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme