Hory na západě a severu Čech stále nabízejí výborné lyžařské podmínky

Díky mrazu a novému sněhu jsou i v polovině března na mnoha místech stále velmi dobré lyžařské podmínky. Na Šumavě leží aktuálně mezi 10 až 90 centimetry sněhu. Ideální podmínky hlásí i většina středisek v Krušných horách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Hochfichtu | Foto: Pavla Kuchtová

Na Železnorudsku napadlo před víkendem do deseti centimetrů prachového sněhu.

Největší středisko oblasti, železnorudský Špičák, má na sjezdovkách mezi 50 až 60 centimetry sněhu. Podle spolumajitele areálu Vladimíra Kasíka se lyžuje bez front, v sobotu se tu navíc uskuteční zajímavá podívaná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařské podmínky v Plzeňském kraji zjišťovala Monika Zettlová

„Na víkend jsme pro návštěvníky připravili každoroční báječnou atrakci, Jízdu přes louži, která začíná v 15 hodin a 30 minut. Má jednoduchý princip – uděláme asi 15 metrů dlouhý bazén, který je asi metr hluboký a z určitého nájezdu ho začínají přejíždět lyžaři, snowboardisté a jezdci na různých vehiklech,“ popisuje.

Do dalšího kola postupují jenom ti, co se v bazénu nevykoupou, a vyhrává poslední „suchý“ soutěžící. Přejezd přes louži pořádá v sobotu také skiareál v Kašperských Horách. Na sjezdovkách je tam od 20 do 30 centimetrů sněhu.

Pro běžkaře platí, že v Plzeňském kraji jsou nejlépe upravené tratě na Šumavě v okolí Modravy a Železné Rudy. „Až na asi dva malé krátké úseky budou stopy upraveny kompletně,“ ujišťuje Václav Šebelík z Informačního centra v Železné Rudě.

Zima nekončí ani v Krušných horách

Vynikající podmínky jsou například v Mariánských Lázních. Na sjezdovkách tam stále leží od 30 do 70 centimetrů upraveného smíšeného sněhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Karlovarském kraji se o sněhové podmínky zajímala Pavla Sofilkaničová

O víkendu budou v provozu kabinková lanovka na sjezdovce Krakonoška i oba lyžařské vleky, a to od 9 do 16 hodin plus večerní lyžování v sobotu od 18 do 21hodin. Fungovat bude také lyžařská půjčovna, servis a lyžařská škola.

Na půl metru prašanu se můžou těšit návštěvníci střediska na Bublavě. V provozu je většina lanovek a vleků, svahy jsou upravené.

Více než metrovou pokrývkou disponuje krušnohorský Klínovec. V sobotu se tam navíc budou konat dětské závody, Kids Cup.

Perfektní podmínky čekají i na běžkaře. Tratě v celém regionu jsou upravené a víkendové počasí slibuje příjemnou projížďku.

Monika Červená, Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme